Aki egymás után, sorozatban hívja végig az álláshirdetéseket, miszerint „olvastam a hirdetést, és szeretnék jelentkezni”, a legrosszabb módszert választja egy új pozíció elnyeréséhez...
– állítja Veres Tamás karrier-tanácsadó. Az ilyen jelentkezõk általában a második-harmadik kérdés után, már a telefonos interjún kieshetnek, ha nem készülnek fel eléggé.
Az interjúztató ugyanis felteheti azt a kérdést, hogy „mit tud a cégünkrõl?”, s ha a jelentkezõ nem tud határozott, konkrétumokkal teli választ adni, gyorsan elköszönnek tõle.
A szakember javaslata szerint érdemes szétnézni a vállalat honlapján, vagy elõzetesen felhívni a céget, és információkat kérni egy szakemberüktõl.
Érdemes õszintén elmondani, hogy egy állást kíván az érdeklõdõ megpályázni, de nem szeretne felkészületlenül jelentkezni a pozícióra.
Nem csak a fiatalok követnek el hibákat az álláskeresés során. Elõfordult, hogy egy kereskedelmi igazgatói posztra jelentkezve a 42 éves MBA-diplomás jelölt összekeverte a meghirdetett állást egy másik vállalat munkaerõigényével. Kínos volt, amikor kiderült, nem angol, hanem német nyelvismerettel rendelkezõ szakembert keresnek, és nem Budapestre, hanem Veszprémbe.
Érdemes listát vezetni a megpályázott pozíciókról, ahová minden fontos adat felkerülhet.
Gyakori hiba az is, hogy standard önéletrajzot küld magáról egy jelölt, pedig a legtöbb vállalat kiemelten kezeli a cégreszabott önéletrajzokat. Arra is érdemes figyelni, hogy személyre szóló legyen a jelentkezés, persze ehhez nyomozni kell.(karrierklub)
Utolsó kommentek