| |
A munkarend előírja, hogy a munkavállaló naponta mikor kezdi munkáját, mikor fejezi be, egy héten/egy hónapban, sőt akár egy egész éven át mely munkanapokon végez munkát, azaz mikor van pihenőnapja, munkaszüneti nap. A munkarend meghatározható egy munkáltatóra (ha mindenki ugyanabban a munkarendben dolgozik), vagy munkavállalói csoportokra, illetve egyes munkakörökben dolgozókra is. Fő szabályként: meghatározott ütemben váltják egymást munkaidők és pihenőidők, tehát a munkarend a munkáltató működéséhez igazodik. (Hozzátéve, hogy vannak olyan munkáltatók, ahol a munkarend állandó) Tehát a munkarend lehet állandó, vagy egyenlőtlen beosztású (pl. ahol a két pihenőnap nem esik mindig szombat/vasárnapra) Több műszakos munkarend: ha a munkáltató napi üzemelési ideje meghaladja a munka vállaló napi teljes munkaidejét, és a munkavállalók
Délutáni műszak: többműszakos munkarend alapján a 14 és 22 óra közötti időszakban teljesített munkavégzés
Megszakítás nélküli munkarend: A Munka Törvénykönyve külön kiemeli a megszakítás nélküli munkarendet, és meghatározza azokat a feltételeket, amelyekmegléte esetén a munkáltató megszakítás nélküli munkarendet alkalmazhat. Egy munkáltatóról akkor mondható el, hogy munkavállalóit megszakítás nélküli munkarendben foglalkoztathatja, haa törvény által megadott feltételek fennállnak, azaz: ![]()
| |
(pályakezdő honlap) |
Pályakezdőknek: a munkarendről
2007.10.09. 18:20 | allaskereses | Szólj hozzá!
Címkék: pályakezdők munkarend többműszakos munkarend éjszakai munkavégzés
A bejegyzés trackback címe:
https://allast-okosan.blog.hu/api/trackback/id/tr85191482
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.

Utolsó kommentek